خردمند هرگز دروغ نمی گوید.

امام موسی کاظم علیه السلام.

 

:را بپذیرید IRanLX

 علاقه منديها
 صفحه خانگي
تالار گفتگو
خوش آمديد, مهمان
لطفا ورود يا ثبت نام.    رمز عبور را فراموش کرده ايد؟
نرم افزار تبدیل صوت به متن! (1 نفر حاضر) (1) مهمان
پايين ياسخ به اين پست طرفداران: 1
عنوان: نرم افزار تبدیل صوت به متن!
#2
setak (مدير)
مديرکل
ارسالها: 3
graph
كاربران حاضر مشخصات
      نرم افزار تبدیل صوت به متن! 6 سال s, 7 ماه sقبل  
برای تبدیل یک فایل صوتی به متن روشهای مختلفی وجود دارد. ابتدایی ترین روش، استفاده از یک ضبط صوت است که البته وقت گیر و توان فرسا است. استفاده از رایانه یک گام به جلو محسوب می شود. با این حال بدون استفاده از نرم افزارهای مناسب نمی توان به سادگی به نتیجه مطلوب دست یافت. همانطور که می دانید پلایر ترجمه شفاهی با تکرار بخشهای مختلف فایل صوتی، روند کار مترجم را تسهیل می کند. اما بهر حال گاه اتفاق می افتد که دانشجو یا مترجم به رغم استفاده از نرم افزارهایی از این دست، نمی تواند به درک عبارت و یا عباراتی از متن نائل شود. در این صورت چه باید کرد؟

در این صورت چند راه در مقابل مترجم است:

استفاده از مشاوره مترجمین خبره و یا اساتید دانشگاه
جستجوی کلمات کلیدی مشخص شده روی اینترنت و یافتن متون مشابه (مطالعه متن های مشابه مخصوصا در مورد متون خبری غالبا در رفع اشکالات به مترجم کمک می کند.)
استفاده از یک نرم افزار تبدیل صوت به متن!(تعجب نکنید. چنین نرم افزاری هم وجود دارد. این نرم افزار در قالب نرم افزار Office ارائه شده است.)
برای استفاده از نرم افزار Office کافی است بخش Word را نصب نمایید و سپس بخش Speech را از قسمت Tools انتخاب نمایید.به این ترتیب تنظیمات ابتدایی ظاهر می شوند که پس از آن به کمک یک میکروفن می توانید صدا را وارد دستگاه نمایید.

از آنجا که شما یک فایل Mp3 در اختیار دارید، می توانید آنرا بکمک پلایر ترجمه شفاهی در حالت play قرار داده و میکروفن را در مقابل بلندگو( Speaker ) قرار دهید.بهتر است پلایر را روی فاصله 60 ثانیه تنظیم کنید. (دقت نمایید که برنامه Word جمله را به متن تبدیل می کند و نه کلمه را. به این معنی که هر قسمت از متن با توجه به معنی کلمات و عبارات مجاور به صورت متن در می آید.) همچنین بسته به کیفیت فایل صوتی و چند عامل دیگر، تعداد خطاهای برنامه متغیر است. لذا نباید انتظار داشته باشید که تکالیف دانشجویی شما بصورت خودکار توسط این برنامه انجام شود! اما بهر حال این برنامه می تواند در بسیاری از موارد شما را با مفهوم عبارات متن آشنا کند و از بن بست نجات دهد. ترکیب این برنامه و پلایر ترجمه شفاهی (بصورتی که گفته شد)حتما در بهبود نتیجه کار موثر خواهد بود.
 
گزارش به مدير   شماره شماره  
 
      آخرين ويرايش: 2007/09/19 10:51 توسط setak.
  ورود مطلب براي افراد غير عضو توسط مدير، غير فعال شده است.
#6
shams (كاربر)
Fresh Boarder
ارسالها: 1
graphgraph
كاربران غايب مشخصات
      پاسخ: نرم افزار تبدیل صوت به متن! 2 سال s, 5 ماه sقبل  
dffedrg
 
گزارش به مدير   شماره شماره  
  ورود مطلب براي افراد غير عضو توسط مدير، غير فعال شده است.
بالا ياسخ به اين پست
پشتيباني با FireBoard.آخرين پستها را مستقيما روي دسکتاپ خود دريافت نماييد
© %۱۳۹۳ IRanLX.com
Untitled Document IRANLX